Люди, ЗАДУМАЙТЕСЬ!!!
Переглядів 230Додав: Chystylnyk |
Цю статтю я скачав з однієї газети. автор - музикант. Тому тема обгрунтована досить якісно і доступною Читайте і думайте, думайте і коментуйте!!! Дякую!
МУЗИЧНА ПРОФНЕПРИДАТНІСТЬ, або ПОВЕЛИТЕЛІ МІНІ-ДИСКА
Головною мотивацією для написання цього матеріалу стало весілля в родині, на яке мене разом з сім’єю запросили як прийнято на тиждень наперед. Не знаю чому, можливо через те, що сам цікавлюсь якісною музикою, але я одразу запитав про музикантів. Почувши про те, що це професійні і досвідчені у своїй справі люди, заспокоївся і налаштував себе на хорошу галицьку весільну забаву наступної суботи.
І ось настав цей урочистий момент! Гарно все – молодята, квіти, шлюб, обручки, гості з конвертами в кишенях. Хтось тішиться, бо за якусь годину буде співати коломийки і танцювати польку «з гудзом», хтось буде горланити «Гірко!» і кликати вуйка Йосипа, а хтось прийшов дочекатись моменту кидання вельона – кожному своє. Всі в очікуванні свята і веселощів…
Весільний кортеж вже прямує в напрямку ресторану. Кілька слів старости на порозі, кілька традиційних жартів. Заходимо в приміщення і ось воно – моє перше розчарування. Волею долі, під час першого маршу я опинився біля музикантів і одразу звернув увагу, що щось не так – по-перше, не зрозуміло для чого один з них похапцем запхав міні-диск в свій чудо-синтезатор; по-друге, маючи від природи непоганий музичний слух, я зауважив, що музики тиснуть на своїх клавішах зовсім не те, що насправді звучить. Диво, якого 90 відсотків гостей навіть не помітять ані разу протягом всієї забави, заінтриговує мою цікавість і я час від часу звертаю увагу на дії музик. Хочу просто зробити для себе висновок – вони прості «халтурщики» чи може… їм не заплатили?..
І ось через декілька хвилин наштовхуюсь на заклопотаного батька молодого. Одразу питаю про вартість цієї супер-музики і чую у відповідь цифру, від якої мені захотілось одразу вийти на вулицю і скурити цигарку. Шість сотень американських вічнозелених доларів – ось ціна цього посереднього співу, ціна беззвучного клацання по двох японсько-тайванських клавішах, ціна запису одного міні-диска, на якому все весілля від «Ласкаво просимо» і до «Горіла сосна»…
Та остаточно мене зламало останнє шоу у виконанні наших розрекламованих музикантів. Прийнявши на душу трохи горілки, після другого столу вони здається обнагліли вже зовсім – під час доволі вже неоригінального конкурсу для гостей Вєрка Сердючка заспівала… власним голосом..! Напевне зовсім захрипли вже бідаки..?
В перерві поспілкувався з одним із лабухів, як вони самі себе називають, і дізнався, що музичної освіти він не має зовсім. Сам будівельник. А оскільки, від природи має непоганий голос, вирішив купити собі на пару з другом апаратуру, скачали з інтернету купу «мінусових» фонограм, записали кілька міні-дисків і вперед за лаврами. Створили рекламний сайт, накидали кілька відео-нарізок, де вони у вишиванках «творять своє музло». А людям більше нічого і не треба – ми сприймаємо картинку завжди такою, як нам її подають.
Як назвати таких самородків? Яке слово правильно дібрати для їх творчості? З чим порівняти їхніх неперебірливих замовників?
Для цих самодіяльників не підходить ні слово музикант, ні слово ді-джей – і одне і друге вимагає стовідсоткового професіоналізму. Та серед кола моїх знайомих є декілька музикантів, які грають весілля дійсно «на живо», які мають музичну освіту, які знають справжню ціну українським звичаям і ціну української автентичної весільної музики. Завдяки саме цим талановитим людям, я добрав кілька слів, якими можна наректи добрих три четверті всього музичного ринку – стартери (стоять два таких собі оператори і тиснуть кнопки на ноутбуках), профнепридатні (без освіти, але це не заважає «творити» музику), гадайки (за принципом «слова знаєм, а музику маєм»).
Не назву їхню діяльність ніяк, окрім бізнесу. Тому що творчого матеріалу там немає зовсім – плагіат, «фанера», кривляння і спотворення української весільної традиції.
Та люди, які замовляють їх… Як назвати того, хто відкривши пошуковий сайт, вибирає все ту ж гарну картинку і, бачачи ціну, очікує на певну незавуальовану якість. Вони просто клієнти, що в міру свого приземленого уявлення про якісну музику приймають цей масовий індустріальний музичний продукт і їдять його разом з сотнею запрошених гостей.
Чесно, як би я вмів малювати, намалював би короткометражний мультфільм і запустив би його в інтернет під назвою «Профнепридатні народні музики». Головними героями були би звичайно ж наші лабухи. В них би були з дерева вистругані інструменти, а на кожному лише три кнопки – грати, співати і пауза. Їхнім замовникам я би намалював великі вуха і дірки в кишенях.
Ви скажете: час важкий, кожен заробляє як вміє, на кожен товар свій покупець і так далі. Та уявіть собі письменника, який пише свої твори, ліплячи їх з уривків чужої творчості. Уявіть художника, в основі картин якого лише такі собі пазли з фрагментів скопійованих відомих полотен. Це все одне і теж – це все не творчість, це не культура, це не мистецтво. Це всього-на-всього бізнес і спосіб заробітку!
Що краще слухати – ритм машинку чи справжні барабани, синтетичні звуки чи живий саксофон, міні дисковий запис чи неповторне природне звучання акустичної гітари чи акордеона?!
Та ще не все так погано. Є дуже невеликий відсоток команд, які направду грають, а не лабають. Які співають, а не халтурно горланять. Які дещо по-своєму інтерпретують ту чи іншу весільну композицію, але тим самим відходять від шаблонів і вносять щоразу щось своє, нове, свіже і неповторне в кожну весільну пісню, продовжуючи їй життя. Уявіть собі четверо-п’ятеро професійних музикантів, що бездоганно володіють своїм інструментом і порівняйте цю весільну забаву з двома-трьома «гадайками», яким ні з того ні з сього вимкнули світло… Нема світла – нема забави…
Тут немає реклами, немає антиреклами – я не назвав ні одного прізвища чи назви колективу. Просто хочу привернути вашу увагу до якості – якості продукту, за який вас просять немало заплатити.
Музиканти вітають шановних гостей, бажають їм веселої забави і дарують гарного весільного марша!!!
Коментарі
На 200 % підтримую...Все влучно, правильно і актуально написано, на превеликий жаль... ..
Написано влучно, але не можна оцінювати весільних музикантів за їхніми дипломами... Наприклад мій одногрупник який закінчив однин з музичних закладів Львова до сьогодні ідеально не знає ні нотної грамоти, ні елементарної теорії музики, але на слух заграє тобі від Іво Бобула до Coldplay, та коли почне співати !!!! Від такого співу рак вуха отримати можна за 5 хвилин )) А я нотну грамоту знаю і навіть трохи гармонії, но за слухом не заграю навіть того самого марша, тільки з нот ))) Бували випадки на весіллі що я би не проти був слухати музикантів не те що під мінус, а плюс би їм не завадив ) Ще один мій колега створив музичний гурт де виключно живі інструменти, барабани, гітара, бас, клавіші і т.д. І що з того ? Я казав що буде провал, адже нашим людям після сто грам байдуже чи живі це інструменти чи мертві і я не помилився. Ніхто не хоче проплачувати за доїзд бубнів, кормити цілу банду а ще платити на паро соток у.о. більше ... Тому на превеликий жаль менталітет наших людей ще не змінився по відношенні до виконання музики на живо, хоча бувають вийнятки...
я думаю музикант повинен грати на інструменті, а жати кнопку PLAY і моя трьох річна дитина зможе.)
Діма, ти не просто не вмієш зіграти марша на слух - ти не знаєш навіть елементарних граматичних правил мови, на якій спілкуєшся і пишеш. Я налічив більше десятка елементарних помилок... ))) Але не про грамоту зараз... Люди не гатові оплачувати на кілько сотень більше за хорошу музику не через ментальність, а лише через перенасичення муз.ринку так званим "неліквідом" - лабухами, які не те що не вміють грати чи співати, а й не знають елементарних народних традицій!!! Всі добре розуміють, що переплатити за музику 200-300 баксів - це ніщо в порівнянні з непрофесійністю тих, хто за свою "творчість" бере тих самих 500-700... На мою думку, люди викидають набагато бальше лишніх грошей на харчі, яких після забави залишається більша половина і з"їсти це потім майже нереально... Викидаємо в результаті, щоб не отравитись... ((( Лабухи міні-дискові - ви не менше отруюєте українську весільну традицію!!! Що зробите тоді, коли біля вас буде стояти, якийсь вуйко і за кожну фальшиву ноту чи за кожну секунду фонограми ви будете получати в вухо??? Ваш бізнес і спекуляція на автентиці і колориті українського весілля "накриється мідним тазом", а на томість почне процвітати пластична хірургія... Задумайтесь ))) ЗАМОВЛЯТИ НЕПРОФЕСІЙНИХ МУЗИКАНТІВ - ЦЕ ТЕ Ж САМЕ, ЩО БРАТИ СОБІ В ДРУЖИНИ ФРИГІДНУ ЖІНКУ, АБО ВИХОДИТИ ЗА ЧОЛОВІКА-ІМПОТЕНТА ))))))))) Гарного всім настрою! Ваш, Чистильник )))